1. Przeżywamy dziś XVIII niedzielę w ciągu roku. Każda Eucharystia jest dowodem tego, jak bardzo Bogu zależy na każdym z nas. On nie jest obojętny wobec naszych pragnień i chce ofiarować człowiekowi nie tylko to, czego pragnie, ale przed wszystkim to, czego najbardziej potrzebuje. Pan nie zostawia nas w potrzebie, ale chce nas nakarmić Słowem i Ciałem, byśmy mieli siłę służyć również innym. Nieszpory o godz. 17.30. 

2. W ubiegłą niedzielę, w czasie poświęcenia pojazdów mechanicznych, wspieraliśmy polskich misjonarzy. Przekazaliśmy na ten cel 441 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Rozpoczął się drugi miesiąc wakacji dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy naszym najmłodszym o przeżywaniu wakacji z Panem Jezusem poprzez codzienną modlitwę i  niedzielną mszę świętą; dajmy temu przykład przez pełne wiary nasze życie. 

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Uwielbiajmy Jezusa w Eucharystii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.15.

6. Trwajmy w modlitwie indywidualnej i wspólnotowej o uwolnienie od pandemii spowodowanej koronawirusem.  Módlmy się przede wszystkim za naukowców, aby jak najszybciej zdołali odkryć leki przeciwko tej chorobie.  Pamiętajmy o stosowaniu norm sanitarnych dotyczących pandemii w duchu miłości bliźniego i odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych. 

7. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna tylko w środy od 16.30 do 17.30.

8. Do nabycia jest Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

9. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Vianney’a, prezbitera, patrona proboszczów,

w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego,

w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie