1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli MIłosierdzia Bożego. Jako uczniowie Chrystusa spotykamy się na sprawowanie najświętszej Ofiary i stajemy się uczestnikami pokoju, który On przynosi nam, żyjącym w lęku, podczas różnych doświadczeń. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, chcemy dziękować Bogu za dar jego miłosierdzia, które objawił nam w Chrystusie – w jego śmierci i zmartwychwstaniu uobecnianych we Mszy świętej, a zwłaszcza w sakramencie pokuty i pojednania. Pamiętamy w tym dniu szczególnie o świętym Janie Pawle II, który ustanowił to święto przypominające bezgraniczną miłość Boga do nas.

2. Od 20 kwietnia (poniedziałek), na podstawie zarządzenia Rady Ministrów z 15 kwietnia 2020 roku w sprawie pandemii od 20 kwietnia br. w liturgii mszy świętej  w naszej parafii będzie mogło uczestniczyć 23 osoby. Regulacje Biskupa Legnickiego dotyczące duszpasterstwa w diecezji (Pierwsza Komunia, pogrzeby, nabożeństwa etc.) zostaną opublikowane na początku tygodnia. Do tego momentu w posłudze duszpasterskiej stosujemy się do wcześniejszych zaleceń uwzględniając wszelkie aktualne normy państwowe.

Przypominamy o wymogu zasłaniania nosa i ust w kościele w czasie liturgii i poza nią. Twarz odsłaniamy bezpośrednio przed przyjęciem Komunii świętej nie dotykając zewnętrznej części maseczki, następnie ją zasłaniamy. 

3. Uczestnicząc we mszy świętej poprzez transmisję telewizyjną lub mediach internetowe, zachęcamy wszystkich, by korzystali z Komunii świętej duchowej. Jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.

4. W kancelarii parafialnej są przyjmowani interesanci jedynie z bardzo pilnymi i nagłymi sprawami (pogrzeb).

5. Zachęcamy do usilnej modlitwy indywidualnej i w naszych rodzinach o uwolnienie od pandemii spowodowanej koronawirusem. Prośmy dobrego Boga, Pana dziejów o miłosierdzie nad nami. Codziennie od godz. 17.15 jest wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji. Zachęcamy do modlitwy. 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie