1. Przeżywamy dziś  IV Niedzielę Wielkiego Postu. Bóg patrzy na serce, czyta najtajniejsze ludzkie myśli. Stajemy przed Bogiem, który zna nas słabość i grzeszność. Ale podczas Eucharystii otrzymujemy Boże światło i pomoc w naszych słabościach i doświadczeniach.

2. Zachęcamy do usilnej modlitwy indywidualnej i w naszych rodzinach o uwolnienie od pandemii spowodowanej koronawirusem. Prośmy dobrego Boga, Pana dziejów o miłosierdzie nad nami. Od poniedziałku do soboty, w godz. 17.15 – 17.50, – w czwartki od godz. 17.00 do 17.50 – adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym. 

3. Prosimy o zapoznanie się z możliwościami uczestnictwa we mszy święte, nabożeństwie gorzkich żali czy drogi krzyżowej w mediach internetowych i telewizji, by również w ten sposób przeżywać nasze przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

4. Zachęcamy do czytania  Gościa niedzielnego i Niedzieli

5. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności Anna Markowska i Krystyna Domagała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

6. Drodzy Parafianie,

Zwracamy się z prośbą o wsparcie materialne parafii. W obecnej sytuacji, kiedy nie mamy możliwości fizycznie uczestniczyć we Mszy Świętej, obecnie wpływy finansowe z ofiar składanych na tacę zmalały do zera. Pamiętajmy o konieczności wsparcia parafii i księży (zamawiajmy intencje mszalne), którzy na co dzień posługują nam sakramentami i swoją obecnością.

Przypominamy, że „darowizna na cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% rocznego dochodu.

Numer konta parafialnego: 84 1240 1301 1111 0000 2578 7519
Bank PEKAO SA I O. w Jeleniej Górze

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie