1. Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę zwykłą – pierwszą niedzielę miesiąca. Gromadzimy się na Mszy świętej jako rodzina dzieci Bożych. Słowo Boże przypomina nam o konieczności jedności rodziny, która powinna być znakiem jedności Boga z nami. Pamiętajmy o rodzinach naszej parafii, zwłaszcza o tych, które przeżywają różne trudności. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Różaniec to modlitwa, która prowadzi nas wraz z Maryją do naszego Zbawiciela.

 2. W środę nowenna Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na tę modlitwę.

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do uwielbienia Jezusa obecnego w Eucharystii. Podczas adoracji można skorzystaćz sakramentu pokuty. Również w czwartek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8. szkoły podstawowej i 3. gimnazjum.

4. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W ramach obchodów Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – organizowane jest, tradycyjnie już, wejście na Chojnik, który niegdyś odwiedził  Karol Wojtyła. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyprawie, która odbędzie się w sobotę 13 października. Rozpoczęcie o 9.30 w naszym kościele parafialnym. 

6. W sobotę o godz. 16.30 zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.  Po mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie z racji trzynastego dnia miesiąca.

7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnegoNiedzieli.

8. W tym tygodniu obchodzimy:

w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego,

9. 26 października (piątek) 2018 r. o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. Pieśni przejścia, na który złożą się polskie pieśni obrzędowe z dominacją lubelskich pieśni żałobnych. Koncert w wykonaniu Pawła Grochockiego, Pawła Odorowicza (altówka) oraz Joanny Chmielewskiej (wokal). 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie