1. Przeżywamy dziś IX niedzielę zwykłą. Pan gromadzi nas w dniu świętym przy stole słowa i Eucharystii upamiętniającym Zmartwychwstanie Chrystusa. W tym dniu poświęconym szczególnie Panu słuchamy słowa Bożego i karmimy się Ciałem i krwią Pańską, dziękując Bogu za dzieło naszego zbawienia. 

Kościół w Polsce obchodzi XI Święto Dziękczynienia pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Święto jest jedną
z najważniejszych uroczystości, które odbywają się przez cały rok w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli. 
Po  mszy świętej godz. 12.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu
z racji pierwszej niedzieli miesiąca, w czasie której odnowimy akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej.  

2. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Zachęcamy do wspólnego uwielbienia Chrystusa obecnego 
w Najświętszym Sakramencie.

3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się poświęcenie wianków, które są znakiem naszej prośby, aby Bóg otaczał swoją wszechmocą nasze pola, łąki i lasy, strzegł ich przed zatruciem, zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

4. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne tego kościoła. Zachęcamy
do udziału w Eucharystii w tym dniu. Możemy wówczas uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

6. W dniach 1417.06.2018 r.jest organizowana pielgrzymka w Góry Świętokrzyskie. W programie:Kielce Święta Katarzyna Nowa Słupia Święty Krzyż  Szklana Huta Sandomierz – Kurozwęki – Szydłów. Szczegółowy program jest wywieszony 
w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00.

7. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

w sobotę – wspomnienie Serca Najświętszej Maryi Panny, 

8. Najbliższa niedziela to druga niedziela miesiąca. Taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie