1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Treścią dzisiejszej uroczystości jest prawda o tym, że Bóg jest wspólnotą Osób  – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. Jesteśmy zaproszeni do tej wspólnoty miłości przez życie Słowem Bożym

i sakramentami. 

2. W czwartek, 31 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00, 10.30 z procesją eucharystyczną, około 12.30 po zakończeniu procesji, i o 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: Sądową, Kamiennogórską, Ogrodową i  Dembowskiego. Prosimy o udekorowanie okien
i balkonów symbolami eucharystycznymi. Nasza obecność na procesji eucharystycznej niech będzie  radosnym wyznaniem wiary
i uwielbieniem Chrystusa obecnego wśród.

3. Zapraszamy dziewczynki, szczególnie z klas trzecich,  do sypania kwiatków w czasie procesji eucharystycznej. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek 29 maja o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie koszyków na kwiaty na próbę. Prosimy również
o przyniesienie kwiatów do sypania w czasie procesji Bożego Ciała.

4. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego; nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Po procesji zostanie odprawiona msza święta wieczorna.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

7. W dniach 1417.06.2018 r.jest organizowana pielgrzymka w Góry Świętokrzyskie. 
W programie:
Kielce Święta Katarzyna Nowa Słupia Święty Krzyż  Szklana Huta Sandomierz Kurozwęki Szydłów.Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00.

8. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,

w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika,

w sobotę – wspomnienie Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa, 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie