1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Jesteśmy uczestnikami nieskończonej miłości Ojca, w najdoskonalszy sposób objawionej nam w Jezusie Chrystusie, posłanym na świat  dla naszego usprawiedliwienia. Otwórzmy się na tę miłość i prośmy Jezusa, aby ta najważniejsza cnota chrześcijańska opanowała nasze umysły, wolę i serca. Po mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej.

2. W poniedziałek, wtorek i środę Kościół obchodzi Dni Krzyżowe, podczas których modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie oraz w każdej ludzkiej pracy, błaga o dobre urodzaje, pamięta także o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na to nabożeństwo.

4. W czwartek od 17. do 17.50 adoracja Najświętszego Sakramentu Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

5. W przyszłą niedzielę, 13. maja o godz. 10.30, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość I Komunii świętej. Prosimy, aby,
w miarę możliwości, uczestniczyć w Eucharystii o innej godzinie ze względu na większą liczbę uczestniczących w tym dniu
we mszy świętej o godz. 10.30.

6. W przyszłą niedzielę, po mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. w tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

9. Od niedzieli 20. maja do 11. listopada 2018 roku, msza święta o godz. 9.00 będzie sprawowana w kościele św. Marcina.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie