1. Przeżywamy dziś Niedzielę Wielkanocną świętując zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem.

Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!
„Wesoły nam dzień dziś nastał, którego z nas każdy żądał.

Tego dnia Chrystus Zmartwychwstał.”

W tym radosnym dniu Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijcie nasze życzenia: niech Chrystus prowadzi do pełnego odkrycia, że miłość jest możliwa; niech każdemu z Was przyniesie pokój, radość, siły, zdrowie, zadowolenie z podejmowanych wyzwań i spełnienie marzeń. Niech umacnia Was swoimi Darami Duch Święty, który napełnia Swoją mocą.

Wasi Duszpasterze

Dziś po mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Nieszpory wielkanocne o godz. 17.30 zakończą obchód triduum paschalnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na Triduum Paschalne i Niedzielę wielkanocną. Dziękuję bardzo ks. Łukaszowi i tym osobom, które przygotowały ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu na Wielki Czwartek. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za przygotowanie dekoracji Bożego Grobu a także za przygotowanie i rozwiezienie paczek najuboższym w naszej parafii. Siostrze Eugenii dziękujemy za wszelki trud włożony w przygotowanie naszej świątyni na Wielki Tydzień
i Wielkanoc. Panu organiście Zbigniewowi Karpińskiemu dziękujemy za towarzyszenie nam grą na organach i śpiewem. Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza za obecność
i zaangażowanie w przygotowanie celebracji w ciągu tych dni.

3. W dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze święte w naszej o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

W poniedziałek wielkanocny – drugi dzień świąt wielkanocnych; msze święte tak, jak w każdą niedzielę. Taca z poniedziałku wielkanocnego jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Następna niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o świętym Janie Pawle II, który ustanowił to święto przypominające bezgraniczną miłość Boga do nas.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Zapraszamy na wielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

6. W tym tygodniu przypadają  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie