1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Niedziela ta upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, gdzie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest bardzo bogaty w wydarzenia związane z męką i śmiercią Pana Jezusa. Na każdej mszy świętej poświęcenie palm, natomiast w czasie mszy świętych o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się procesja z palmami.

2. Podczas Gorzkich Żali, jak w poprzednich latach, będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Składamy serdeczne podziękowanie za zrozumienie
i wsparcie.

3. Odwiedziny chorych będą w wielki wtorek 27. marca od godz. 9.00 i 13.00. Prosimy o przygotowanie chorych a także o zapisywanie tych chorych w zakrystii, których zgłaszamy przed świętami wielkanocnymi.

4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, które zakończymy nieszporami w Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy wszystkich na te najważniejsze święta w całym roku kościelnym, które uobecniają wydarzenia naszego odkupienia i zbawienia.

Porządek liturgii w czasie Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – g. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej – nie ma mszy św. o  godz. 7.00

Wielki Piątek – g. 12.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

g. 18.00 – Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota – g. 20.00 – Uroczysta Wigilia paschalna. Proszę przynieść świece.

Poświęcenie pokarmów  na stół wielkanocny odbędzie się w godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.  Przy poświęceniu pokarmów prosimy, aby nie stawiać koszyków przed balaskami, ale mieć je przy sobie. Kapłan będzie błogosławił pokarmy przechodząc przez cały kościół.  Wzorem lat ubiegłych w kościele będą wystawione kosze na dary,  z których członkowie Akcji Katolickiej przygotują paczki dla najuboższych mieszkańców naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy wynikającej z chrześcijańskiego miłosierdzia.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę.

6. W ramach przygotowań do właściwego przeżycia triduum paschalnego zapraszam na katechezy w poniedziałek i we wtorek po mszy świętej wieczornej.  

7. Sakrament pokuty w wielkim tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę od 17.30, czwartek –po Mszy Wieczerzy Pańskiej, piątek po liturgii Męki Pańskiej,
w sobotę od 16.00 do 17.00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W ramach wielkopostnego dzieła pomocy Caritas, tak, jak w ubiegłych latach, są rozprowadzane paschaliki wielkanocne. Cena małej świecy – 6 zł, dużej – 12 zł.  Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, która może być pięknym przejawem jałmużny wielkopostnej. Tegoroczne ofiary ze sprzedaży świec będą przeznaczone na pomoc dla osób przebywających w zakładach opieki leczniczej  w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie swojego pobytu w placówce.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie