1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną Niedzielą Radości. Radość ta płynie z faktu, że Bóg dał swojego Syna Jednorodzonego, aby każdy, kto w Niego uwierzył, miał życie wieczne. W Eucharystii stajemy się uczestnikami tego niezwykłego daru Ojca przez naszego Zbawiciela. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

5. W czasie Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego zbawienia. W piątki jest odprawiana droga krzyżowa – o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.15 dla dorosłych. Spotkanie klas III gimnazjum w piątek o godz. 16.15.

6. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa niedzielnego i Niedzieli.

8. W ramach wielkopostnego dzieła pomocy Caritas, tak, jak w ubiegłych latach, są rozprowadzane paschaliki wielkanocne. Cena małej świecy – 6 zł, dużej – 12 zł.  Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, która może być pięknym przejawem jałmużny wielkopostnej. Tegoroczne ofiary ze sprzedaży świec będą przeznaczone na pomoc dla osób przebywających w zakładach opieki leczniczej  w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie swojego pobytu w placówce.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Teresa Skowron-Mitka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie