1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę zwykłą. Bóg uwrażliwia nas na dobro poprzez swoje leczące słowo, uwalniające nas od trądu grzechów i zła. Musimy być wrażliwi na trąd dzisiejszego świata, musimy być wrażliwi na dobro, ale jeszcze bardziej na zło, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa w których żyjemy. Zapraszamy na nieszpory o godz. 17.30. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na ten cel.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie dla klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek, na mszy świętej o godz. 18.00, z okazji Dnia Chorych, będziemy udzielać sakramentu namszczenia chorych. Prosimy przywieźć do kościoła chorych, by oni mogli skorzystać z łaski Bożej w tym sakramencie.

4. W środę, 14. lutego, rozpoczynamy Wielki Post, czas pokuty, umartwienia, nawrócenia, modlitwy, przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.30, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post, to znaczy dwa posiłki lekkie i jeden do sytości oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego. O 18.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z  klas drugich gimnazjum.

6. W czasie Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego zbawienia. W piątki jest odprawiana droga krzyżowa – o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.15 dla dorosłych. W niedzielę odprawiane jest nabożeństwa Gorzkich Żali, na które zapraszamy na godz. 17.15.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa niedzielnego i Niedzieli.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie