1. Przeżywamy dziś niedzielę świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się w intencji naszych rodzin o umocnienie ich we wzajemnej miłości, wierze, dobru i poczuciu odpowiedzialności za siebie nawzajem. Nieszpory o godz. 17.30.

2. Dzisiejsza niedziela, 31. grudnia – św. Sylwestra, papieża; ostatni dzień roku 2017 r.
Po mszy świętej o godz. 18. nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku. Nasza obecność w tym dniu na mszy świętej niech będzie świadectwem wdzięczności Bogu za łaski otrzymane w tym roku.  Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

3. W poniedziałek, 1. stycznia odchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte w naszej parafii tak, jak w każdą niedzielę. Nie ma mszy świętej
o godz. 7.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

5. W sobotę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane świętem Trzech Króli. Msze święte tak, jak w każdą niedzielę.  Na pamiątkę tego wydarzenia odbywa się poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Kredą na drzwiach należy napisać C+M+B  i aktualny rok. Po łacinie skrót odczytywany jest, jako błogosławieństwo –Christus Mansionem Benedicat, czyli Chryste błogosław temu domowi. O godz. 15.30 w bursie Potok odbędzie się spotkanie opłatkowe dla rady parafialnej, róż różańcowych i Akcji katolickiej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w styczniu.

7. Do nabycia jest Gość niedzielny. Zachęcamy do lektury.

8. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

8. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni w naszej parafii –

wtorek, 2 stycznia od. godz. 15.30 – ul. Cieplicka: od osiedla „Orle” do nr 150

środa, 3 stycznia od godz. 15.30 – ul. Cieplicka od nr 151 do 180

czwartek, 4 stycznia od godz. 15.30 – ul. Cieplicka od nr 181 do 236

piątek, 5 stycznia od godz. 15.30 – ul. Karkonoska do nr 50,

niedziela, 7 stycznia od godz. 15.00 – ul. Polna, Ogrodowa,

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie