1. Przeżywamy dziś 12. niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże przypomina nam o  konieczności świadczenia o Chrystusie. Szukajmy odwagi w Nim, który pokonał wszelki strach, śmierć i zło. Zaufajmy naszemu Zbawicielowi, który pragnie nas umocnić Słowem i Eucharystią. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

2. Dzisiaj po każdej mszy świętej jest zbierana ofiara do puszek na odbudowę szpitali w Aleppo. Jest to inicjatywa Kościołów na Dolnym Śląsku. Pomóżmy swoją ofiarą materialną i wesprzyjmy to szlachetne dzieło.

3. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach w czasie oktawy Bożego Ciała.

4. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy rodziców, by przypominali swoim dzieciom, iż wakacje to czas, który przeżywamy z Bogiem przez modlitwę, udział we Mszy świętej niedzielnej i przykład życia chrześcijańskiego.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; w Gościu niedzielnym m.in.:  Włos z głowy wam nie spadnie, Solidarność drogo sprzedana, Wojciech Modest Amaro – jestem narzędziem; w Niedzieli: Wolni, by kochać, Mistyka ciała – nie jest dobrze, aby mężczyzna była sam.

6. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów
i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Uczestników wycieczki prosimy o wpłacanie należności w wysokości 650 zł.

7. W tym tygodniu obchodzimy:

w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

w czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – głównych patronów diecezji,

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie