1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę wielkanocną. Chrystus obiecuje nam dar Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.
 2. Dzisiaj na mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej. Módlmy się w intencji dzieci i ich rodzin, by rozwijały w sobie dar wiary i umiłowanie Pana Jezusa.

 3. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.

 4. Taca z poprzedniej była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Zebraliśmy  4945 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

 5. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy Dni Krzyżowe, podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, modli się za głodujących i prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.  Modlitwę tę dołączymy do nabożeństwa maryjnego.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 8. W piątek,  po mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam na spotkanie ze Słowem Bożym.

 9. Od niedzieli, 28. maja do 11. listopada (odpust parafialny), msza święta o godz. 9.00 będzie sprawowana w kościele św. Marcina.

 10. W tym tygodniu wspominamy:

  • w środę – NMP Wspomożycielkę Wiernych.

 11. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4 przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie