1. Przeżywamy dziś V Niedzielę wielkanocną — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — i gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę za wstawiennictwem Maryi, naszej Matki.

  Taca dzisiejsza jest przeznczona na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 2. W poniedziałek, po mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Akcji katolickiej.

 3. W środę od godz. 18.30 będzie sakrament pokuty dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w czwartek, 18 maja o godz. 18.30. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Stefan Cichy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za młodych, by okazali się świadkami wiary. Będziemy prosić także w intencji ich rodzin, aby były środowiskiem wiary i dojrzewania chrześcijańskiego

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 6. W piątek,  po mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam na spotkanie ze Słowem Bożym.

 7. W sobotę, od godz. 10.30 będzie sakrament pokuty dla dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa w komunii świętej, oraz dla ich rodzin.

 8. W następną niedzielę, o godz. 10.30 odbędzie uroczystość I Komunii świętej dla dzieci z klas trzecich z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, by rozwijały w sobie dar wiary i umiłowanie Pana Jezusa.  

 9. W tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek – św.  Andrzeja Bobolę, patrona Polski.

 10. Od niedzieli, 28 maja, msza święta o godz. 9.00 będzie sprawowana w kościele św. Marcina.

 11. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4 przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie