1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba.  Dzisiaj rozpoczynamy również IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15). Po komunii świętej będziemy mogli przyjąć „Chleb życia” w postaci fragmentu Listu do Galatów z odpowiednim Psalmem, by każdy z nas żył na co dzień Słowem Bożym i stawał się jego głosicielem. Zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego o 17.30 z racji tygodnia biblijnego.
 2. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszymi ofiarami  naród syryjski. Zebraliśmy 1574,36 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólne uwielbienie Maryi.

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na wielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa  od godz. 16.45.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 7. W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Józefa, rzemieślnika,

  • we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

  • w środę  – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszej parafii o godz. 7.00, 10.30, 18.00.

 8. Spotkanie klas trzecich gimnazjum zostało przeniesione z czwartku na wtorek 9. maja na 18.30.

 9. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4 przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00.

 10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: Grzegorz Boczkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie