1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego. Składamy Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia i łamiemy chleb — znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana, to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem. Będąc świadomi wielkiego miłosierdzia Bożego dla nas pomóżmy cierpiącemu narodowi syryjskiemu naszą ofiarą materialną. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Nieszpory o 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. Dziś o godz. 15.30 na plebani, odbędzie się spotkanie Rady parafialnej. Serdecznie zapraszam.

 3. Taca z II niedzieli miesiąca była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Zebraliśmy 7115 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

 4. We wtorek 25. kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie trzeciej klas gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na wielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 7. W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

  • we wtorek – św. Marka ewangelistę,

  • w sobotę – św. Katarzynę Sieneńską – dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy,

 8. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4 przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00.

 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Eugeniusz Wiśniewski, Dorota Kostrubiec, Wojciech Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie