1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Niedziela ta upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, gdzie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest bardzo bogaty w wydarzenia związane z męką i śmiercią Pana Jezusa. Na każdej mszy świętej poświęcenie palm, natomiast w czasie mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się procesja z palmami. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Podczas Gorzkich Żali, jak w poprzednich latach, będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Składamy serdeczne podziękowanie za zrozumienie i wsparcie.

 3. Odwiedziny chorych będą we wtorek i w środę 11 i 12 kwietnia. Prosimy o przygotowanie chorych a także o zapisywanie tych chorych w zakrystii, których zgłaszamy przed świętami wielkanocnymi.

 4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, które zakończymy nieszporami w Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy wszystkich na te najważniejsze święta w całym roku kościelnym, które uobecniają całe misterium naszego odkupienia i zbawienia.

 5. Porządek liturgii w czasie triduum paschalnego:

  • Wielki Czwartek – g. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej – nie ma mszy św. o  godz. 7.00

  • Wielki Piątek – g. 12.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej g. 18.00 – Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej

  • Wielka Sobota – g. 20.00 – Uroczysta Wigilia paschalna. Proszę przynieść świece.

 6. Poświęcenie pokarmów  na stół wielkanocny odbędzie się w godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00Przy poświęceniu pokarmów prosimy, aby nie stawiać koszyków przed balaskami, ale mieć je przy sobie. Kapłan będzie błogosławił pokarmy przechodząc przez cały kościół.  Wzorem lat ubiegłych w kościele będą wystawione kosze na dary,  z których członkowie Akcji Katolickiej przygotują paczki dla najuboższych mieszkańców naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy wynikającej z chrześcijańskiego miłosierdzia.

 7. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę.

 8. W ramach przygotowań do właściwego przeżycia triduum paschalnego zapraszam na katechezy we wtorek i w środę po mszy świętej wieczornej.  

 9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 10. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4 przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00

 11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Helena Tęczyńska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie