1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu – pierwszą niedzielę miesiąca. Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. Myślimy o śmierci, którą sprowadza grzech, ale także o życiu, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi. Po mszy świętej o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 Gorzkie Żale, w których medytujemy  mękę i śmierć Chrystusa. Serdecznie zapraszamy.

 2. Czas Wielkiego Postu to również nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w piątki – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.15.

 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

 5. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, ale odwiedziny chorych będą we wtorek i w środę 11 i 12 kwietnia. Prosimy o przygotowanie chorych w tym dniach a także o zapisywanie tych chorych w zakrystii, których zgłaszamy przed świętami wielkanocnymi.

 8. Archidiecezja wrocławska, w tym diecezja legnicka, podjęła inicjatywę „Dar dla Aleppo” zbierając pieniądze na odbudowę szpitala. Do tej akcji możemy włączyć się wysyłając sms na nr 72405 o treści RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach lub przesyłać pieniądze na konto 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „dar dla Aleppo”. Inicjatywa trwa  końca czerwca.

 9. Do nabycia są świece wielkanocnego dzieła Caritas w cenie 5 zł, oraz palmy na niedzielę palmową.

 10. 1W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody.

 11. Taca z najbliższej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

 12. Już za tydzień w Niedzielę Palmową odbędzie się IX Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Chodźcie z nami!. W tym roku wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 14.15 pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego, a na zakończenie zaplanowany jest koncert oratoryjny w wykonaniu chóru młodzieżowego, solistów i orkiestry. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: www.marszdlazycia.legnica.pl. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania całe rodziny i młodzież.

 13. W środę 5 kwietnia upływa termin zgłoszeń na Warsztaty Muzyczne, które odbywają się pod kierunkiem Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka. Serdecznie zapraszamy młodzież uzdolnioną wokalnie do uczestnictwa. Warsztaty odbywają się w terminie od 7 do 9 kwietnia w SP nr 7 w Legnicy. Koszt 65 zł. Szczegóły na Facebooku Młodzież Diecezji Legnickiej. 

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie