1. Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu nazywaną niedzielą radości - Laetare - od pierwszych słów antyfony na wejście: Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. O godz. 17.15 Gorzkie Żale, w których medytujemy  mękę i śmierć Chrystusa. Serdecznie zapraszamy.

  2. Czas Wielkiego Postu to również nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w piątki – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.15.

  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

  5. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

  6. W sobotę o godz. 17.00 w sali nad zakrystią odbędzie się spotkanie wspólnoty żywego różańca.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  8. W niedzielę 2. kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjum.

  9. Archidiecezja wrocławska, w tym diecezja legnicka, podjęła inicjatywę „Dar dla Aleppo” zbierając pieniądze na odbudowę szpitala. Do tej akcji możemy włączyć się wysyłając sms na nr 72405 o treści RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach lub przesyłać pieniądze na konto 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „dar dla Aleppo”. Inicjatywa trwa  końca czerwca.

  10. Do nabycia są świece wielkanocnego dzieła Caritas w cenie 5 zł, oraz palmy na niedzielę palmową. 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie