OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
22.10.2023 r.

1. „Misje sercem Kościoła” – to temat przewodni tegorocznego Tygodnia Misyjnego. Częściej chyba słyszymy, że Eucharystia jest sercem Kościoła. Ona stanowi prawdziwe źródło życia Kościoła i świadczy o jego żywotności. Eucharystia rodzi posłanie, czyli misję. Jesteśmy posłani, aby głosić Ewangelię i nieść światu pokój Chrystusowy. Niech dzisiejsza modlitwa czyni nas wspólnotą otwartą na natchnienia Ducha Świętego, która nas jednoczy i przygotowuje do misji. Dzisiaj o godz. 16.00, odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Proszę o obecność. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.
  2. W poprzednią niedzielę, w Dniu Papieskim, wspieraliśmy dzieci i młodzież, podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 2378,30 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można przyjąć sakrament pokuty.
    W czwartek odbędzie się różaniec misyjny o godz. 17:30, który będziemy odmawiać różnymi językami świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
  5. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności Eugeniusz Proczek i Zdzisław Schab. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…