OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
20.08.2023 r.

1. Chrystus zgromadził nas przy sobie jak niegdyś apostołów. Pragnie dać nam swoje słowo oraz posilić swoim Ciałem, by później wysłać nas do tych ludzi i miejsc, o których sam dobrze wie, że potrzebują to słowo usłyszeć i doświadczyć Jego miłości przez przykład życia tych, którzy z Nim przeżywają swoją codzienność. Dlatego słuchajmy słowa i otwórzmy nasze serca, byśmy zastali napełnieni tym, w co Pan chce nas wyposażyć do tej szczególnej misji.
  2. W uroczystość Wniebowzięcia NMP wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarą materialną wszystkich poszkodowanych przez powódź w Słowenii. Zebraliśmy 1965 zł. Pieniądze te zostały już przelane na konto Caritas Polska. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Taca z niedzieli 13 sierpnia była przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele. Złożyliśmy na ten cel 5034,00 zł. Bóg zapłać.
  4. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.
  5. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
  6. Od 1 września kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy od 16:30 do 17:30.
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
    - we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
    - w czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła,
    - w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.
  8. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego wypoczynku.
  9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Termin zbiórki został wyznaczony w naszej parafii na 29 sierpnia 2023 r. o godzinie 13:00. Zużyty sprzęt elektroniczny i AGD prosimy dostarczyć do parafii na 2 dni przed datą odbioru.