OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
06.08.2023 r.

1. W pierwszą niedzielę sierpnia razem z Chrystusem wchodzimy na gorę Tabor, gdzie staniemy się świadkami przemienienia Chrystusa. To, o czym usłyszymy w Ewangelii, stanie się także naszym udziałem w tej Eucharystii. Prośmy, aby to wydarzenie przemieniło nasze serca. Dziś o godz. 12:00 Msza święta w kościele św. Marcina.
  2. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarą materialną misjonarzy potrzebujących środków transportu. Złożyliśmy na ten cel 993 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy naszym najmłodszym o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej oraz tak organizujmy wypoczynek wakacyjny i urlopowy, aby był tam czas na niedzielną Eucharystię.
  4. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.
  5. W następną niedzielę, 13 sierpnia 2023 r., o godz. 17:15 nabożeństwo ku czci Matki Bożej fatimskiej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
  6. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
    - we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
    - w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
    - w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
    - w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  8. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego wypoczynku.
  9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Termin zbiórki został wyznaczony w naszej parafii na 29 sierpnia 2023 r. o godzinie 13:00.