OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23.07.2023 r.

1. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny doświadczamy miłości Boga. To się dzieje przez udział w Eucharystii, w której Chrystus przez swoje słowo i swoje Ciało i Krew sieje cierpliwie w naszych sercach słowo miłości i łaski, mimo ciągle obecnego w naszym życiu chwastu grzechu. Przyjmijmy troskę Chrystusa o nasze uświęcenie i zbawienie.
  2. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy naszym najmłodszym o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej oraz tak organizujmy wypoczynek wakacyjny i urlopowy, aby był tam czas na niedzielną Eucharystię.
  3. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna w środy od 16.30 do 17.30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.
  5. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
    - we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła,
    - w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,
    - w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  7. W następną niedzielę, 30 lipca 2023 r., z racji wspomnienia św. Krzysztofa przypadającego 25 lipca, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  8. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego wypoczynku.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Krzysztof Sikora. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…