NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023 r.

1. Nasza obecność na Eucharystii jest znakiem, że Ducha Święty ciągle działa w swoim Kościele. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego chcemy odkrywać jego obecność również w naszym codziennym życiu. Słuchajmy Słowa Bożego i przyjmijmy Ciało Chrystusa w Komunii świętej. Niech ta modlitwa uzdolni nas do odkrycia charyzmatów, którymi Ducha Święty obdarzył każdego z nas.
  2. Dziś, o godz. 16:00, spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Proszę o obecność.
  3. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej, połączone ze śpiewem litanii loretańskiej codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do wspólnego uwielbienia Boga przez Maryję. Od 1 czerwca, o godz. 17:30, będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17:00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17:00. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 17:00.
    Nabożeństwo pokuty i pojednania dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej odbędzie się o godz. 18:45 (02.06.2023r.).
  6. W niedzielę, 4 czerwca o godz. 12:00, będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy świętej o innej godzinie ze względu na dzieci i ich rodziny biorące udział w tej uroczystości o godz. 12:00.
  7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
    - w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła,
    - w środę – święto nawiedzenia NMP,
    - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    - w piątek – wspomnienie NMP Łaskawej (26 rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Legnicy oraz rocznica koronacji obrazu Matki Bożej z Krzeszowa,
    - w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Robert Czernik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…