OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21.05.2023 r.

1. Wniebowstąpienia, które dzisiaj wspominamy, wcale nie sprawia, że Jezus przestaje być obecny między nami. Wręcz przeciwnie – On jest i działa pośród nas, ale już w inny sposób, niż w czasie swojego ziemskiego życia. Dzisiaj chcemy na nowo zatrzymać się nad jego zapewnieniem, że gdzie dwaj albo trzej zebrani są w Jego imię, tam On jest obecny
    (por. Mt 18,20). Zebrani wokół ołtarza Chrystusa we wspólnocie Kościoła otwórzmy serca na Jego miłość i łaskę.
  2. Dziś, o godz. 15:30, na plebanii, odbędzie się spotkanie rady parafialnej. Proszę o obecność.
  3. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej, połączone ze śpiewem litanii loretańskiej codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do wspólnego uwielbienia Boga przez Maryję.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17:00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.
  5. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele. Zebraliśmy 6005 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
    6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
  6. W niedzielę, 28 maja, o godz. 16:00, spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Proszę o obecność.
  7. W niedzielę, 4 czerwca o godz. 12.00, będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej o innej godzinie ze względu na dzieci i ich rodziny biorące udział w tej uroczystości.
    - w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
    - w piątek – wspomnienie św. Flipa Nereusza, prezbitera.