OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
02.04.2023 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę męki naszego Zbawiciela. Niedziela ta upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, gdzie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia i rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest bardzo bogaty w wydarzenia związane z męką i śmiercią Pana Jezusa. Obyśmy doświadczyli owoców Jego męki i śmierci, która stała się ceną naszego zbawienia i zadośćuczynieniem za nasze grzechy. Na mszy świętej
  o godz. 10.30 procesja z palmami. Na pozostałych mszach świętych błogosławieństwo palm.
 2. Jutro 3. kwietnia, w Wielki Poniedziałek o godz. 19.00 spotkajmy się na Drodze Krzyżowej na trasie biegowej pod Chojnikiem. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczniemy (90 metrów poniżej) na początku ulicy Heleny Marusarzówny i zakończymy przy krzyżu na ul. Chałubińskiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.
 4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, które zakończymy
  nieszporami w Niedzielę Wielkanocną.

Porządek liturgii w czasie Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej – nie ma mszy św. o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
Wielki Piątek – godz. 18.00 – Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej. Jest to dzień pokutny, dlatego obowiązuje nas post – dwa posiłki lekkie i jeden do sytości, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00.

Wielka Sobota – godz. 20.00 – Uroczysta Wigilia paschalna.

 1. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę.
 2. Sakrament pokuty w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany od poniedziałku do środy od godz.17.00 do 18.00, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 11.00.
 3. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w godz. 9.00 do godz. 13.00, co 30 minut. Przy poświęceniu pokarmów prosimy, aby nie stawiać koszyków przed balaskami. Kapłan będzie błogosławił pokarmy przechodząc przez cały kościół. W czasie poświęcenia pokarmów prosimy o modlitewne skupienie i adorację Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie