NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
26.03.2023 r.

1. „Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki” (J 11,26). W dzisiejszej Ewangelii Jezus składa tę ważną obietnicę nie tylko Marcie, ale i każdemu z nas, obiecując nam życie wieczne. Jednak uzależnia je od odpowiedzi na podstawowe pytanie: „Czy wierzysz?” Rozpalmy więc w sobie wiarę w Jezusa i głębokie pragnienie spotkania się z Nim w tej Eucharystii. Celebrując razem Najświętszą Ofiarę zanurzajmy się w męce i śmierci Chrystusa, aby razem z Nim powstać do nowego życia.
    Gorzkie Żale o godz. 17:00.
  2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi świętej.
  4. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30 z rozważaniem dla dzieci i młodzieży, o godz. 17:15 dla dorosłych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
    Nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:00.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.
  7. W ramach wielkanocnego dzieła Caritas możemy nabyć świece wielkanocne. Akcja wielkanocna jest przeznaczona na pomoc pacjentom przebywającym w zakładach opieki leczniczej w Jeleniej Górze i Legnicy.
    Cena świec:
    a) mała świeca - 8 zł.,
    b) duża świeca - 16 zł.
  8. 3 kwietnia 2023 roku w Wielki Poniedziałek o godz. 19:00 spotkamy się na Drodze Krzyżowej na trasie biegowej TCTA pod Chojnikiem. Początek nabożeństwa przy krzyżu na ul. Chałubińskiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  9. Taca z niedzieli 12 marca 2023 r. była przeznaczona na prace konserwatorskie w naszej parafii. Złożyliśmy 5990 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Zofia Saładucha. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…