OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
12.03.2023 r. 

  1. „Kto będzie pił wodę, którą ja mu dam, stanie się ona w nim źródłem wytryskującym ku życiu wiecznemu” – te słowa z dzisiejszej Ewangelii Jezus kieruje do Samarytanki i do każdego z nas. Gromadzimy się na Mszy świętej, aby zaspokoić pragnieniem Bożej obecności i Bożego działania. Liturgia jest ową „wodą życia”, którą obiecuje nam Jezus. Zaczerpnijmy więc obficie z tego źródła, abyśmy - jak Izraelici na pustyni – doświadczyli, że Pan jest rzeczywiście wśród nas.
  2. Z okresem Wielkiego Postu są związane nabożeństwa pasyjne przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego odkupienia i zbawienia. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30 z rozważaniem dla dzieci i młodzieży, o godz. 17:15 dla dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:00.
  3. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.
    W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarą materialną misjonarzy. Złożyliśmy na ten cel ofiarę w wysokości 430 zł. Bóg zapłać.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi świętej.
  5. W przyszłą niedzielę, 19 marca 2023 roku o godz. 16.00, odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Proszę o obecność.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie