Zapraszamy 30 czerwca 2024 r. na uroczystą Mszę świętą o godz. 12:00, na której będziemy przeżywać
jubileusz 60-cio lecia święceń kapłańskich księdza prałata Józefa Frąca.

ks. prałat mgr-lic. Józef Frąc, Kanonik Honorowy Kapituły Katedralnej Legnickiej, emeryt (diecezja legnicka). Od 2014 r. mieszka w Domu Księży Emerytów w Legnicy. Urodzony 2 stycznia 1939 roku w Radgoszczy koło Tarnowa. Wiosną 1957 roku zdał maturę w LO w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 czerwca 1964 roku we Wrocławiu z rąk abp Bolesława Kominka. Pracę kapłańską rozpoczął w Gryfowie Śląskim, gdzie był przez pięć lat. Następnie przez rok posługiwał we Wrocławiu. Po siedmiu latach w Kudowie Zdroju został proboszczem i dziekanem w Polanicy Zdroju. Od 1990 r. do 2014 r. był proboszczem w Jeleniej Górze - Sobieszowie. Autor czterech książek, których tematem przewodnim jest ukochany przez niego Sobieszów. Uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Sobieszowa”.
Od 1 lipca 2014 r. przebywa na emeryturze w Domu Księży Emerytów w Legnicy.

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie