1. Przeżywamy dziś VII Niedzielę Wielkanocną – Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie i zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia - być razem z Bogiem. Zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej, które jest odprawiane  o godz. 17.30.

 2. Taca z dzisiejszej niedzieli (II niedziela miesiąca) jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. Dziękujemy za wsparcie tego wspólnego dzieła nas wszystkich, z którego wszyscy korzystamy.

 3. Postęp prac remontowych możemy śledzić na stronie internetowej parafii – www. parafiasobieszow.pl. Powoli jest uzupełniana strona, na której znajdziemy konieczne informacje dotyczące przyjmowania sakramentów świętych.

 4. Przypominamy również o pielgrzymce do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

 7. W piątek po mszy świętej nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w Gościu niedzielnym: Słowo Boże na niedzielę, O syryjskich chrześcijanach w Polsce, jak rozumieć zdanie, że żony mają być poddane mężom?, w Niedzieli: Fatima. Kto chciał zabić papieża?, Przybliżył nam  niebo.

 9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. To najlepsza modlitwa jaką pozostawił nam Jezus Chrystus

 10. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

  • w sobotę – święto św. Macieja Apostoła.