1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Biblijną, w którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. W tym tygodniu starajmy się częściej sięgać po Pismo Święte, które jest księgą życia dla każdego chrześcijanina. Taca  z tej niedzieli jest przeznaczona na dokończenie remontu dachu tego kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone z tej okazji. Prace remontowe rozpoczną się 18. kwietnia. W następną niedzielę przedstawię szczegóły. Nieszpory o godz. 17.30.

  2. 14. maja, z okazji Roku Miłosierdzia, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy chętnych w zakrystii. Przypominamy również o pielgrzymce do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

  3. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej

  4. We wtorek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.

  5. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje modlitewne.

  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystcznego. W tym dniu przypada rocznica chrztu Polski. Znajdźmy czas na dziękczynienie za dar chrztu świętego w naszej Ojczyźnie. O godz. 17.25 w TVP 1 i TVP Polonia transmisja uroczystej Eucharystii dziękczynnej z Gniezna pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolinem.

  7. W piątek o mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

  8. W sobotę o 17.30 nabożeństwo Słowa Bożego na zakończenie tygodnia biblijnego. Serdecznie zapraszam.

  9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; w Gościu niedzielnym: Słowo Boże na niedzielę – Uczeń, którego miłował, Droga Światła – nowa forma duchowości wielkanocnej; w Niedzieli: temat numeru - 1050 rocznica chrztu Polski

  10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Podzielmy się darem wielkanocnej radości z naszymi bliskimi żyjącymi i zmarłymi.