OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
08.10.2023 r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus wypowiada do faryzeuszów bardzo surowe słowa: „Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce” (Mt 21,43). Ta przestroga dotyczy także i nas. O naszym zbawieniu zadecydują nie tyle nasze deklaracje, lecz osobista relacja z Jezusem, która owocuje konkretnym nawróceniem. Tego nas uczył św. Jan Paweł II. Przygotowując się do kolejnej rocznicy wyniesienia go na Stolicę Piotrową, wysłuchaliśmy dzisiaj listu Konferencji Episkopatu Polski. Niech nauczanie i przykład św. Jana Pawła II pomogą nam w zbliżeniu się do Chrystusa w tej Eucharystii, i wyda konkretne owoce. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.
  2. W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych. Obecność obowiązkowa.
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można przyjąć sakrament pokuty.
  4. W sobotę, 14 października, z okazji Dnia Papieskiego – rocznicy wyboru Kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową odbędzie się wyjście na Zamek Chojnik. O godz. 10.00 będzie odprawiona Msza święta w naszym kościele. Po Eucharystii wspólne wejście na Chojnik. Zachęcam do uczestnictwa szczególnie rodziny i czcicieli św. Jana Pawła II.
  5. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
    - w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Otylia Stanisz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...