NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ -
29.01.2023 r.

1. Bóg pragnie, abyśmy byli szczęśliwi. Przypomina nam o tym treść ośmiu błogosławieństw, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Ich szczególną cechą jest to, że kierują nasze myśli ku wieczności. Chcemy więc sobie uświadomić, że cała doczesność zmierza ku wieczności. Niemniej jednak to, co wieczne, dostępne jest dla nas już teraz, kiedy sprawujemy Mszę świętą. Spróbujmy przeżyć ją z głęboką wiarą.
  2. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Prosimy przynieść świece na mszę świętą. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 09:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:15. W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:00.
  4. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.
  5. Plan wizyty duszpasterskiej, cd:
    - poniedziałek, 30 stycznia od godz. 16:00 - ul. Akacjowa, Liczyrzepy, Topolowa, Sportowa,
    - wtorek, 31 stycznia od godz. 16:00 - ul. Osiedle Żeromskiego, ul. Makuszyńskiego,
    - środa, 1 lutego od godz. 16:00 - ul. Sądowa.
    we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko,
    w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego,
    w piątek – wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo świecami.
  1. Z powodu wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę w godz. 16:30-17:30.
    Prosimy o kontakt w sprawach kancelaryjnych po każdej Mszy świętej w niedzielę.